ZARZĄD FUNDACJI

Marta Kościk

Mama szalonej trójki, fizjoterapeutka prowadząca Centrum Szkoleniowo- Terapeutyczne KINEZISMED w Lublinie. Współzałożycielka Fundacji Przed Czasem.

Z racji tego, że moją zawodową ścieżką jest fizjoterapia pediatryczna. spotykam wcześniaki w swojej pracy niemalże codziennie. Te małe i te odrobinę starsze. Spotykam ich rodziców a czasem nawet całe rodziny i widzę jak pojawienie się dziecka urodzonego przedwcześnie wpływa na ich życie, z jakimi problemami przychodzi się im mierzyć. W swojej pracy staram się w miarę możliwości oprócz wsparcia fizjoterapeutycznego udzielać im innych form pomocy. 

I dlatego zrodził się pomysł powołania Fundacji, która będzie pomagała dzieciom i ich Rodzinom oswajać wcześniactwo, wspierać na wielu płaszczyznach i pokazywać realny obraz życia z Małym Wojownikiem. Wierzę z całych sił, że nam się to uda

Aleksandra Wojciechowska

Mama Jasia, urodzonego w 30 tygodniu ciąży. Zawodowo manager firmie IT, tener biznesu, coach. Współzałożycielka Fundacji Przed Czasem.

Wcześniactwo mojego synka było najtrudniejszym życiowym projektem z jakim przyszło mi się dotychczas mierzyć. Dzięki swojemu doświadczeniu i kontakcie z rodzicami wielu wcześniaków, doskonale wiem jakie emocje i trudności towarzyszą rodzicom jeszcze w szpitalu. Wiem też jakie realia czekają na nich po wypisie dziecka do domu.

Droga do zdrowia i sprawności dzieci urodzonych przed czasem jest kręta i nieprzewidywalna. Nadrzędnym celem naszej Fundacji jest wspieranie rodziców podczas tej drogi. 

RADA FUNDACJI

Kamila Murat-Rycek

Pedagog, terapeuta uzależnień, interwent kryzysowy, rodzic.

Jestem mamą dwóch cudownych synów. Jedną ciążę spędziłam w szpitalu, stale w niepewności, walcząc o każdy dzień, wątpiąc i podnosząc się, szukając w sobie siły i nadziei na szczęśliwe zakończenie. Drugi syn jest wcześniakiem.

Moja codzienność zawodowa to spotkania z ludźmi w wyjątkowo trudnej sytuacji życiowej. Towarzyszę im w przezwyciężeniu kryzysu i wspieram w odzyskiwaniu równowagi. Pracuję w Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie oraz ośrodku leczenia uzależnień.

W fundacji „Przed Czasem” chcę budować sieć wsparcia dla rodziców wcześniaków, pomagać w normalizowaniu sytuacji i odzyskiwaniu spokoju, wypracowywać pozytywny obraz przyszłości z maluchem, organizować wsparcie w szczególnie trudnych chwilach, służyć informacją odnośnie miejsc i możliwości uzyskania pomocy psychologicznej, prawnej, socjalnej.

Paulina Rynkiewicz

Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w instytucjach finansowych.

Zawodowo zajmuję się organizacją wydarzeń w środowisku akademickim o szerokim zakresie tematycznym . Są to zarówno wydarzenia otwarte dla dużej grupy uczestników jak i szkolenia.

Wspieram Fundację w zakresie organizacji oraz pozyskiwania funduszy. Jestem przekonana, że dzięki temu uda nam się dotrzeć z pomocą do jak największej grupy Małych Wojowników i ich rodziców

DOBRE DUCHY NASZEJ FUNDACJI

Monika Wójtowicz-Marzec

Dr. n. med. specjalista pediatra i neonatolog.
Kieruję Oddziałem Noworodków SPSK1 w Lublinie oraz jestem współtwórcą pierwszego w województwie lubelskim Banku Mleka Kobiecego. Jednak to co nadaje głębszy sens mojej pracy, to wszystko co jest związane sercem. W aspekcie klinicznym jestem zagorzałym fanem kardiologii i echokardiografii. Niezbędnym narzędziem w mojej pracy jest aparat usg a szczególnie analizowanie pracy serca noworodka w sytuacjach chorobowych.

Głęboko wierzę, że działalność Fundacji przyczyni się do wzrostu świadomości na temat wcześniactwa oraz pomoże w stworzeniu jak najlepszego wsparcia na dzieci przedwcześnie urodzonych oraz ich rodzin.

Ewa Opieka

Neurologopeda, instruktor masażu Shantala.

Pracuję na Oddziale Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka SPSK4 oraz w przychodni CenterMed w Lublinie. Zajmuję się diagnozą i terapią neurologopedyczną noworodków, niemowląt i małych dzieci. Prowadzę również terapię karmienia, czyli uczę maluchy prawidłowego ssania, a na późniejszym etapie jedzenia z łyżeczki, gryzienia, żucia i picia z kubeczka.

Nie ma większej satysfakcji niż doprowadzenie noworodka, a zwłaszcza wcześniaka do efektywnego pobierania pokarmu, a przez to do wypracowania wzorcowych nawyków, które będą miały wpływ na jego późniejsze funkcjonowanie (prawidłowe oddychanie, połykanie, zgryz i mowę).

Mam nadzieję,że nowo powstała Fundacja zintegruje środowisko rodziców wcześniaków z całego województwa lubelskiego, zapewni im dostęp do specjalistycznej wiedzy oraz pomoże odnaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania:)

Agnieszka Gąsior-Guziak

Od ponad 20 lat jako położna wspieram rodziny w drodze do rodzicielstwa i w pierwszych miesiącach po narodzinach dziecka. Szczególnie ważne jest dla mnie karmienie piersią. Jestem Ceryfikowanym Doradcą Laktacyjnym i instruktorem masażu Shantala. Pracując na sali porodowej mam zaszczyt towarzyszyć w cudownym akcie narodzin. Jestem wykładowcą i trenerem w Centrum Nauki o Laktacji. Współpracuję z organizacjami wspierającymi rodzicielstwo i karmienie naturalne. Stworzyłam grupę wsparcia dla kobiet przygotowujących się do karmienia i karmiących piersią. Prowadzę warsztaty i szkolenia.

W codziennej pracy wspieram także rodziców dzieci urodzonych przedwcześnie. Współpraca z Fundacją daje mi możliwość wsparcia tych rodziców w trudnych, czasem dramatycznych początkach. Jako położna i doradca laktacyjny pomogę Wam Drodzy Rodzice pokonać początkowe trudności.

OBSŁUGA KSIĘGOWA I PRAWNA FUNDACJI

tel./fax: +48 81 525 89 57
kom. +48 511 483 026
e-mail: biuro@fiducifinance.pl

www.fiducifinance.pl

kom. +48 505 307 330

e-mail: patrycja.gasik@gmail.com

www.onelaw.pl