DYŻURY SPECJALISTÓW ONLINE

Jeśli jesteś rodzicem, którego dziecko pojawiło się na świecie przed 36 tygodniem ciąży w jednym ze szpitali na Lubelszczyźnie i z powodu aktualnej sytuacji zostałeś sam ze swoimi pytaniami, zapraszamy!

Specjaliści odpowiedzą na Wasze pytania, zgodnie z poniższym harmonogramem:

Marta Kościk, fizjoterapeuta

wtorki, 11:00-12:00

Ewa Opieka, neurologopeda

na bieżąco

Tomasz Marzec, prawnik

środa 18:00-19:00

Agnieszka Gąsior- Guziak, doradca laktacyjna

czwartki, 16:00-17:00

Zasady:

1. Dyżury są dedykowane rodzicom wcześniaków (dzieci urodzone do 36tc) z woj. lubelskiego

2. Kontaktować możecie się poprzez messenger Fundacji Przed Czasem

3. Aby Wasza wiadomość trafiła do odpowiedniego specjalisty, musi zawierać poniższe informacje:

  • jako pierwsze słowo wpisujecie nazwę specjalisty, do którego kierujecie pytanie (np. NEUROLOGOPEDA, FIZJOTERAPEUTA, DORADCA LAKTACYJNA, PRAWNIK, PSYCHOTERAPEUTA)
  • wskazujecie tydzień ciąży, w którym urodziło się dziecko i aktualny jego wiek (np. 32tc, aktualnie 7 miesięcy) Np. FIZJOTERAPEUTA, ur. 32 tc. Aktualnie 7 miesięcy (dalej treść pytania)

4. Neurolog oraz psychoterapeuta czekają również na Wasz telefon. W celu skontaktowania się z nimi, prosimy o postępowanie zgodnie z pkt.1, 2, 3 poza wpisywaniem treści pytań 🙂

 
Opiekun rodzica na oddziale

Nie wiesz jakie zasady obowiązują na oddziale, co oznaczają wszystkie terminy medyczne,  potrzebujesz wiedzy z rzetelnych źródeł na temat wcześniactwa lub zwyczajnie chcesz porozmawiać z rodzicem wcześniaka, który przechodził to co ty teraz- odezwij się do nas. Istnieje również możliwość spotkania w szpitalu.

Niezależnie od dnia tygodnia i godziny możecie liczyć na wsparcie mam wcześniaków:

Doroty Rutkowskiej, dzielnej mamy trzech wcześniaków z SPSK nr4

oraz

Oli Wojciechowskiej,  mamy walecznego Jasia, urodzonego w 30tc w SPSK nr 1.

 

Wsparcie psychologiczne

Strach, niepokój, poczucie winy i wiele innych trudnych emocji towarzyszy rodzicowi wcześniaka. Niekiedy pojawiają się one w postaci stresu pourazowego, często kończą się depresją. Dlatego każdego rodzica wcześniaka zachęcamy do kontaktu z psychologiem jeszcze na oddziale. 

Jeśli potrzebujesz wsparcia psychologicznego, daj nam znać. Szczegóły konsultacji znajdziesz w zakładce Dyżury specjalistów online

 

Szkolenia instruktażowe terapeuty NDT Bobath z prawidłowej pielęgnacji wcześniaka 

Oferujemy szkolenia dla fizjoterapeutów, rodziców wcześniaków i specjalistów w zakresie prawidłowej pielęgnacji wcześniaka. Szkolenia są dedykowane dla grup min. 3-4 osobowych. Jeśli chcesz zorganizować takie szkolenie w Twojej miejscowości (tylko województwo lubelskie) dla zebranej już grupy- odezwij się do nas koniecznie.