Spotkania ze specjalistami z woj. lubelskiego, którzy na co dzień pracują z dziećmi urodzonymi przed czasem. Podczas relacji online, rodzice mieli możliwość zadawania pytań.

#rozmowyPrzedCzasem: Wczesne Wspomaganie Rozwoju

Naszym gościem była Aleksandra Wnuk – psycholog, specjalista wczesnego wspomagania rozwoju, dyrektor Niepublicznej Poradni Wczesnego Wspomagania Rozwoju LOLEK w Lublinie, członek Międzynarodowego Towarzystwa Wczesnej Interwencji (ISEI) odpowiadała na pytania dotyczące możliwości korzystania z WWR i przygotowania wcześniaków do kolejnych etapów edukacyjnych, a także o ważnej roli rodziców w procesie wspomagania rozwoju własnych dzieci.

#rozmowyPrzedCzasem- Neurologopeda na OITN

W roli głównej Ewa Opieka, neurologopeda pracujący w CenterMed Lublin oraz w SPSK 4 na Oddziale Intensywnej Terapii Noworodków. Jeśli jesteście ciekawi skąd się wzięli neurologopedzi na OITN, o zadaniach, o tym kiedy zgłosić się z wcześniakiem do neurologopedy, albo od kiedy rozszerzać dietę u wcześniaka, to nagranie jest dla Was!

#rozmowyPrzedCzasem:Neurolog

W roli głównej występuje dr hab. n. med. Magdalena Chrościńska-Krawczyk- Konsultant Wojewódzki w Dziedzinie Neurologii Dziecięcej. Podczas spotkania online Pani Doktor odpowiada na najczęściej pojawiające się pytania rodziców wcześniaków (małych i dużych).

#rozmowyPrzedCzasem: Neonatolog

Spotkanie z neonatologiem, dr n. med. Moniką Wójtowicz. Pani doktor kieruje Oddziałem Noworodkowym w Klinice Położnictwa i Patologii Ciąży w SPSK1 w Lublinie. Podczas spotkania opowiada o pobycie wcześniaka na OITN. Jak wyglądają pierwsze chwile po urodzeniu, jakie procedury medyczne najczęściej są stosowane oraz o wielu innych kwestiach dotyczących pierwszych tygodni z życia wcześniaka.

#rozmowyPrzedCzasem: Fizjoterapeuta na oddziale OITN

Tym razem w roli gościa występuje Pani Katarzyna Gabriela Szargało-Szkałuba – fizjoterapeutka, terapeuta NDT-Bobath. Pani Kasia obecnie pracuje jako konsultant na Oddziale Neonatologii w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, kierownik Ośrodka Dziennej Rehabilitacji Dzieci z Zaburzeniami Wieku Rozwojowego oraz prowadzi prywatną praktykę fizjoterapeutyczną. Rodzice zamojskich wcześniaków mogą kojarzyć Panią Kasię z obchodami Dnia Wcześniaka w Zamościu, które organizowała.
Podczas spotkania dowiecie się jak wygląda pielęgnacja dzieci urodzonych przedwcześnie oraz o co zadbać z fizjoterapeutycznego punktu widzenia w kontekście rozwoju wcześniaka.

#rozmowyPrzedCzasem: Certyfikowany Doradca Laktacyjny

Tym razem w roli eksperta gościmy Agnieszkę Gąsior- Guziak, która jest Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym oraz położną w Szpitalu im. Jana Bożego w Lublinie. Agnieszka opowie o mlecznej drodze mam wcześniaków. Odpowiada również na pytania rodziców w trakcie spotkania.

#rozmowyPrzedCzasem: Wcześniak u stomatologa

Tym razem zapraszamy Was na spotkanie z naszym ekspertem, Leszkiem Czajkowskim, lekarzem stomatologiem. Podczas spotkania dowiecie się m.in. jak przebiega zabieg podcinania wędzidełek u wcześniaka, czy pielęgnacja zębów dzieci urodzonych przedwcześnie różni się od standardowej, co powinno zaniepokoić rodziców oraz kiedy czas na pierwszą wizytę.